dissertation scholarships for women paper writing service quotes phd dissertation services f scott fitzgerald research paper bread givers essay dissertation dedication parents robots do your homework homework purchase

Accesos directos para navegar por esta página: 

Cabecera

Empieza la cabecera de la web. Puede saltar este contenido y regresar a los accesos directos para navegar por la web

Formulario de búsqueda

¿Dónde te encuentras?

A continuación mostramos el menú de migas, que muestra el lugar exacto donde el usuario se encuentra actualmente. Si lo desea puede regresar a los accesos directos de navegación

Estás en

Menú de tercer nivel

Si quiere saltar este contenido, puede regresar a los accesos directos para navegar por la web

Detalle da nova

Abegondo celebra a 11ª Gala do Deporte

O alcalde, José Antonio Santiso, participou na cerimonia na que se entregaron galardóns tanto a equipos nas súas respectivas disciplinas como a deportistas individuais.

Onte celebrouse na Leira Os Loureiros a 11ª Gala do Deporte de Abegondo na que participou o alcalde de Abegondo, José Antonio Santiso, e os concelleiros, Alberto Seoane e Luís Freire Pérez, xunta á concelleira Francisca  Bestilleiro.

Á cerimonia, que se recuperou tras dous anos de pandemia, acudiron preto de 400 persoas.

Os equipos premiados nesta edición foron:

  • O equipo Alevín Todo Deporte da Escola Municipal de Balonmán por ser os campións galegos absolutos Liga  Hummel.
  • O equipo  Benjamín Todo Deporte dá Escola Municipal de Balonmán por ser os campións galegos absolutos Liga  Hummel e campións de Copa.
  • O equipo  Benjamín Gas Abegondo dá Escola Municipal de Balonmán polo título de campións galegos da liga Viaxes  Interrías
  • O equipo Infantil San Tirso  B por ser os campións da categoría infantil de 1ª Galicia
  • O equipo Modesto  do Club Vizoño SD de Fútbol pola consecución do ascenso a categoría 1ª Galicia
  • O equipo Alevín de promoción de Ximnasia Rítmica e á adestradora Patricia Pardo do Río polo seu  pódium no Campionato Provincial.
  • O equipo Cadete de promoción de Ximnasia Rítmica pola súa  pódium no Campionato Provincial


Por outra banda, os deportistas premiados foron:

 

  • Roi Calviño Rabon e Ainhoa Calviño Rabon por ser gañador e terceira clasificada, respectivamente, no Campionato de España de Hípica.
  • Martín Alberto Barbeito Sanjurjo por ser Campión galego de -42Kg de  Judo
  • Xavier Morandeira Lodeiro por ser subcampión galego na modalidade de Tiro Olímpico.
  • Sabela Fernández Villarquide por ser a campioa galega no circuíto de Skate Júnior Sub 12.
  • Aaron Amor Pardo por ser subcampión galego de Ximnasia Rítmica
  • Xoán Fernández Rodríguez pola súa traxectoria como xogador de balonmán este ano.
  • Laura Cetina Fernández á mellor deportista no Campionato Nacional de1ª división de Fútbol.
  • Martín Rioboo Miño polo título de campión na categoría de Campo Aberto de Motociclismo.
  • Víctor Fernández Rodríguez por ser o primeiro deportista abegondés en debutar na liga ASOBAL de  Balonmán
  • Antonio (Tom) Cagiao Chas pola súa participación na liga Genuine Santander


Por último, outorgouse un especial recoñecemento por parte do  Concello de Abegondo ao Moto Club Abegondo, a Luís Ínsua Beade, Félix Barbeito Vázquez, Tino Dans Grela, Jose Manuel Matínez Solleiro, Alejandro Mejuto García, Rocío Vázquez Reino, Pilas Canas Capela, Laura Lejo Vilariño e Rocío Caamaño Seijo.

Desde o Concello de Abegondo quixeron felicitar a todos os premiados e premiadas, equipos e deportistas, polos resultados obtidos e “por levar co nome de Abegondo alá por onde van e compiten. É un absoluto orgullo para o noso municipio contar con tanta calidade e talento”, sinalou Santiso.


RGporn.com - Download Porno HD